وبلاگ سفید
اندوه من انبوه تر از دامن الوند بشکوه تراز کوه دماوند غرورم
نویسنده: جان کوچولو - چهارشنبه ٢٥ آبان ۱۳٩٠

همه ما انسان ها در زندگی در معرض انتخاب قرار می گیریم. انتخاب یک مورد از بین دو یا چند مورد؛ این انتخاب ها هر روز در کوچکترین و بزرگترین مسائل زندگی مطرح می شوند مثل انتخاب مسیر قدم زدن، انتخاب ماشینی که قصد خریدش را داریم، انتخاب همسر و ...

انتخاب بین دو یا چند مورد

گرچه قرار است وقتی بین چند انتخاب قرار میگیریم مورد بهتر را انتخاب کنیم ولی گاهی حتی انتخاب بین خوب و بد برای ما انسان ها مشکل است ولی با این وجود همیشه انتخاب بین خوب و بد ساده تر از انتخاب بین بد و بدتر یا انتخاب بین خوب و خوب تر است!

من هم در زندگیم جدیداً در معرض یک انتخاب قرار گرفتم: " انتخاب بین کار و درس" همان موضوع انشای قدیمی "علم بهتر است یا ثروت؟!"

چند وقتی بود که از شروع ترم یک فوق لیسانسم می گذشت و تازه داشتم با محیط دانشگاه جدید و رشته جدید خو می گرفتم و یواش یواش لذت رشته ای را که انتخاب کرده بودم می چشیدم. لذت جستجو برای مقالات و خواندن و یاد گرفتن موضوعات جدید، لذت حضور در کلاس و بحث و تبادل نظر با اساتید و دانشجوهایی که همیشه چیزهای زیادی برای یاد گرفتن از آنها وجود دارد، لذت نفس راحت بعد از ارائه ی یک سمینار با موضوعی زیبا در کلاس درس، لذت همنشینی و همصحبتی با همسن و سالانی که از همه جای ایران و با همه نوع فرهنگ و زبان و اعتقاد در کنار هم گرد آمده بودیم و در یک کلام لذت آموختن و تعامل...

اما چند روز پیش صبح شنبه تلفنم زنگ خورد. و این همان شماره ای بود که در تماس قبلی ذخیره کرده بودم. همان شماره ای که حدود یک ماه پیش تماس گرفته بود و پس از پذیرفته شدن در امتحان کتبی مرا برای یک مصاحبه شغلی دعوت کرده بود و این بار خبر پذیرفته شدن در مصاحبه را به من می داد و گفت که ظرف یکی دو روز آینده خودم را معرفی کنم...

و من در معرض انتخاب قرار گرفتم: انتخاب بین رشته ی مورد علاقه در دانشگاه دولتی روزانه و شغل مناسب. اول از همه خدا رو شکر می کنم که در معرض انتخاب بین بد و بدتر قرار نگرفتم و مجبور شدم از بین دو انتخاب خوب یکی را انتخاب کنم. انتخاب بین یک شغل نسبتاً مناسب  و تحصیل؛ در مملکتی که شغل مناسب به جای حق، برای خیلی از جوانان تبدیل به آرزو شده است، پیدا کردن کار خوب چیز کمی نیست؛ تحصیل و علم هم که از قدیم ارزش و شأن خاص خودش را داشته است.

این را هم اضافه کنم که با توجه به شرایط دانشگاه و کار به هیچ وجه امکان ادامه همزمان درس و کار ممکن نبود و من مجبور شدم که از بین این دو یکی را انتخاب کنم که تا الان کار را انتخاب کرده ام، ولی هنوز قطعی و صد در صد نیست.

 بنابراین از همه دوستان عزیزم می خواهم که باز هم به موضوع انشای قدیمی برگردید و نظرتان را در این مورد دوباره بیان کنید: "به نظر شما کار بهتر است یا تحصیل؟!"

نویسنده: جان کوچولو - سه‌شنبه ٢٤ آبان ۱۳٩٠

سلام به همه دوستان عزیز.

مدتی که گذشت نمیتونستم زیاد برای دنیای مجازی وقت بذارم...

یه مقدار گرفتاری ها و شرایط خاصی داشتم که باعث شده بود  کمتر بهتون سر بزنم (که احتمالاً توی پستهای بعدی راجع بهشون حرف می زنم.)

اما از همین روزها قراره از این به بعد بیشتر سر بزنم بهتون. هم به دوستای خوبی که این چند وقت بهم سر زدن و منو مورد لطفشون قرار دادن و هم به این وبلاگ خودم که یه مقدار گرد و غبار روش نشسته و یواش یواش وقتش رسید که دستی به سر و روش بکشم.

راستی عید غدیرتون مبارک باشه. من همیشه این عید رو خیلی دوست داشتم و به همین مناسبت شروع مجدد کارم رو توی این روز قرار میدم و این جمله رو تقدیم میکنم به همه دوستان:

"عجب تمثیلی است اینکه علی مولود کعبه است... یعنی باطن قبله را در امام پیدا کن! اما ظاهرگرایان از کعبه نیز تنها سنگ هایش را می پرستند! "

جان کوچولو
سلام. به وبلاگ سفید خوش آمدید. هر چه گفتیم جز حکایت دوست، در همه عمر از آن پریشانیم. و اکنون منم و یک عمر پشیمانی....
کدهای اضافی کاربر :


Google PageRank Checker